Hephzibah & Brian Kaplan
Well-beeing trainers

Brian Kaplan

Homepage

Dr Brian Kaplan uzyskał dyplom z medycyny na Uniwersytecie Witswatersrand w Republice Południowej Afryki w 1980 r. Od tego czasu spędził wiele lat na szkoleniu w zakresie holistycznego podejścia do zdrowia, dobrostanu i rozwoju osobistego, w tym: poradnictwa, psychoterapii, Dialogu Głosów, Treningu Autogenicznego, Szkolenia, Grup Balinta, pracy z Konstelacjami Rodzinnymi, klaunady, improwizacji, stand-upu i innych. Do znaczących nauczycieli i mentorów należą Frank Farrelly (terapia prowokatywna), dr Eric Ledermann (filozof medycyny egzystencjalnej), Joseph H. Berke (superwizja psychoanalityczna) i dr John Rowan (psychoterapeuta transpersonalny i autor).
Od trzydziestu lat mieszka na londyńskiej Harley Street, wykładał i prowadził seminaria w USA, Indiach, Japonii, Niemczech, Polsce, Republice Południowej Afryki i Szwajcarii.
Brian prezentował terapię prowokatywną na Festiwalu Komedii w Liverpoolu oraz w Krauthaumer Institute for Management Consultants w Szwajcarii. Prowadził wraz z komikami serię Provocative Advice Bureau, występował na londyńskiej scenie z interaktywnym, improwizowanym przedstawieniem współpracując z komikami ze słynnego londyńskiego Comedy Store Players oraz prezentował wykorzystanie humoru do katalizowania zmian w NHS (brytyjskiej krajowej służbie zdrowia).
Brian i Hephzibah uwielbiają komedie i rozmawiali z wieloma czołowymi londyńskimi komikami specjalizującymi się w stand-upie i improwizacji. W 2019 roku Brian nagrał serię podcastów zatytułowanych „Are You Feeling Funny”, w których przeprowadzał wywiady z komikami na temat ich zdrowia: https://podcasts.apple.com/gb/podcast/are-you-feeling-funny/id1400222771.

Hephzibah Kaplan

Homepage

Hephzibah Kaplan jest wyszkoloną w Wielkiej Brytanii terapeutką sztuką, artystką i superwizorką psychoterapii transpersonalnej. Jest współzałożycielką i dyrektorką London Art Therapy Centre w 2010 roku, a także starszym arteterapeutą, superwizorem i edukatorem. Odbyła szerokie i eklektyczne szkolenie w zakresie podejść klinicznych, a także różnych sztuk, w tym: teatru, tańca, klaunowania, pracy z Konstelacjami rodzinnymi i Treningu Autogenicznego – włączając te modalności w swojej pracy z dorosłymi i dziećmi. Wpływ na nią wywarli: Frank Farrelly (terapia prowokatywna), Joseph H. Berke (superwizja psychoanalityczna), dr John Rowan (psychoterapeuta transpersonalny) i Shaun McNiffa (profesor terapii sztuk ekspresyjnych).
Hephzibah opublikowała dobrze przyjęte artykuły w czasopismach i książkach dotyczących arteterapii i regularnie prowadzi warsztaty w kraju (UK) i za granicą (Niemcy, Grecja, Indie, Japonia i RPA).
Hephzibah przedstawiła wykorzystanie humoru do katalizowania zmian w NHS (brytyjskiej krajowej służbie zdrowia), a w swojej pracy superwizora zachęca superwizowanych do stosowania prowokatywnych narzędzi w celu wprowadzenia zmian. Przez wiele miesięcy podczas Covid-19 oboje udoskonalali swoje rzemiosło komediowe, tworząc jednominutowe rozwiązania w aplikacji radiowej Clubhouse ze słuchaczami-wolontariuszami.
W Londynie Brian i Hephzibah regularnie co dwa miesiące prowadzą grupę szkoleniowo-doświadczalną na temat wykorzystania humoru do katalizowania zmian. Zatytułowane „Dare We Laugh?” zapraszają profesjonalistów ze wszystkich środowisk a szczególnie pracowników służby zdrowia oraz coachów.
Brian i Hephzibah opublikowali w 2021 r. książkę: „Almost Happy: Pushing Your Buttons with Reverse Psychology” (wyd. LOBA).

Pozostali prelegenci

Or Hever

Or Hever

Ekspert KARMIMY MYŚLI, założyciel i CEO Move4Life.

Leon Sztandke

Leon Sztandke

Psycholog, terapeuta par, specjalista terapii uzależnień

Krystyna Wielogórska

Krystyna Wielogórska

psycholog, psychoterapeuta, certyfikowana terapeutką prowokatywna i akredytowana konsultantka metodologii Insights Discovery.

Iwona Czarkowska

Iwona Czarkowska

psycholog, psychoterapeuta / coach, pedagog, terapeuta prowokatywny / coach prowokatywny akredytowany przez Fundację Provocare

Lilianna Kupaj

Lilianna Kupaj

Coach Master Trainer ICI, PCC ICF, akredytowana Coach i Superwizor Izby Coachingu

Joanna Czarnecka

Joanna Czarnecka

coach, konsultant biznesu, terapeutka, wykładowca, superwizor coachingu, terapii oraz pracy trenerskiej w nurcie prowokatywnym

Dariusz Seleman

Dariusz Seleman

Trener i trener trenerów, superwizor pracy trenerskiej, Coach ICF (ponad 1800 płatnych godzin coachingu biznesowego). Coach kryzysowy – certyfikat PTP

Agnieszka Langowska

Agnieszka Langowska

Psychotraumatolog, konsultant psychobiologii, coach, mentor, facylitator, psycholog biznesu.

Steve Wells

Steve Wells

Psycholog, Trener przywództwa, Konsultant ds wydajności

Marta Król

Marta Król

Aktorka, Coachini Kognitywna, Socjoterapeutka, Coachini Integracji Oddechu

Federico Sarink

Federico Sarink

Psycholog, terapeuta rodzin, wykładowca na Uniwersytecie w Almería

William Hall

William Hall

Coach, Trener, Facilitator, Improwizator, Dyrektor teatru, Mask Teacher.

Norbert Grzybek

Norbert Grzybek

coach ICC, mastertrener prowokatywności, mastertrener AQR w obszarze budowania odporności psychicznej

Jeroen Stek

Jeroen Stek

Terapeuta systemowy oraz prowokatywny, superwizor, aktor