Fundacja Provocare

Sala 3

Humorystyczne prowokatywne piosenki: spotkanie Franka Farrelly’ego i Alberta Ellis / Humorous provocative songs : the meeting of Frank Farrelly and Albert Ellis

Frank Farrelly stworzył Terapię Prowokatywną, podczas gdy Albert Ellis wynalazł Terapię Racjonalno-Emotywną. Obie metody wykorzystują humor jako centralne narzędzie w psychoterapii, a także kreatywność terapeuty do proponowania odważnych interwencji, które pozwalają na potężne przekształcenie światopoglądu klienta i późniejszą modyfikację jego irracjonalnych przekonań. Aby osiągnąć te cele, Albert Ellis zmodyfikował teksty kilku znanych piosenek i śpiewał

Trauma nie jest wspomnieniem – oznaki jej doświadczenia w życiu codziennym

Wykład „Trauma nie jest wspomnieniem – oznaki jej doświadczenia w życiu codziennym” to głęboka analiza i przemyślenia na temat traumy, jej wpływu na nasze życie oraz objawów jej występowania. Prowadząca psychotraumatolog, coach, absolwent psychobiologii dr Marzanny Radziszewskiej,  studentka dr Gabora Maté, i jego autorskiej metody Compassionate Inquiry, proponuje uczestnikom unikalne spojrzenie na ten skomplikowany temat.

Coaching prowokatywny i improwizacja / provocative coaching & improvisation

Wykład poświecony zostanie kwestii stosowania improwizacji i podejścia prowokatywnego w coachingiem. Wykład… … przeznaczony jest dla: każdego, kto chcę zacząć używać improwizacji w swoim życiu i swojej pracy każdego dla kogo elastyczność działania i kreatywność myślenia jest istotna lub chce by taka się stała każdego kto poprzez improwizację i radość w życiu chce wzmacniać i

Nieoczywiste sposoby rozmów z klientami w gabinecie psychologa XXI wieku

Podczas wykładu dowiecie się co XXI wiek proponuje psychologom za narzędzia pracy poprzez komunikację. Jak można docierać do klienta i skracać proces interwencji. Usłyszycie kilka przykładów rozmów zmieniających postrzeganie problemu przez klientów, pozwalające spojrzeć im z wielu stron na problem, z zaskakującą refleksją.
Dowiecie się również czemu nie możecie stosować tych technik nie mając wiary w drugiego człowieka oraz miłości do bliźniego.

Podejście Prowokatywne w komunikacji, terapii, coachingu, teatrze i kinie

O prowokatywności w Polsce krąży wiele przekonań bardziej i mniej adekwatnych do rzeczywistości. Od stwierdzeń że jest to metoda będąca przeciwwagą do Terapii Rogesiańskiej, przez to że jest to metoda pełna humoru i groteski, pełna dziwności, metafor, zmiennej dynamiki, do stwierdzeń że jest to metoda agresywna, nie szanująca osoby…

Człowiek pod kątem prostym

Doświadczanie klienta przez coacha z różnych perspektyw. Użyteczne kompetencje, umożliwiające różnorodne podejście do klienta i skuteczne wspieranie zmiany. Praktykowanie pracy z człowiekiem a nie z tematem.
Mówiąc jeszcze krócej: interwencje coachingowe – kto i komu, co, kiedy i dlaczego?

Scroll to Top