Provoaktywni

Krystyna Wielogórska

Komisja Etyki

Widzi ludzi, wspiera ludzi i lubi ludzi, 

niektórzy twierdzą, że jest mega konkretna, podobno zadaje zbyt trudne pytania, inni czują się otuleni jej szalem empatii i zrozumienia albo zadziwieni pytaniem gdzie czują złość.

Jest psychologiem, psychoterapeutą, certyfikowaną terapeutką prowokatywną i akredytowaną konsultantką metodologii Insights Discovery.

Specjalizuje się w psychoterapii indywidualnej nastawionej na klienta w podejściu integratywnym, którego osią jest podejście humanistyczno-egzystencjalne. Szczególnie bliska jest jej praca w oparciu o empatię, autentyczność i akceptację w kontakcie. Stawia na doświadczanie i przeżywanie emocji, zwraca uwagę na sygnały płynące z ciała w trakcie procesu terapeutycznego. Potrafi przekonać, że umiejętność połączenia tych czynników to droga do poznania siebie i bycia w kontakcie ze sobą.

Ukończyła psychologię społeczną w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz zarządzanie i marketing w Wyższej Szkole Handlu i Finansów Międzynarodowych. By zostać psychoterapeutką ukończyła Program Pomocy Psychologicznej w ujęciu Gestalt Instytutu Integralnej Psychoterapii Gestalt oraz 4 letnią Szkołę Psychoterapii w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA w Warszawie. Przez wiele lat była związana z obszarem zarządzania zasobami ludzkimi w międzynarodowych korporacjach i fundacjach wspierających osoby niepełnosprawne oraz dzieci z zaburzeniami rozwoju. W działach HR zajmowała się rekrutacją i rozwojem pracowników, wdrażała i współtworzyła programy rozwojowe, będące wsparciem w kształtowaniu ścieżek karier. Organizowała i przeprowadzała sesje rozwojowe korzystając z metodologii Insights Discovery. Wspierała osoby zarządzające ludźmi i poszukujące dla siebie nowych wyzwań zawodowych. Doświadczenie psychoterapeutyczne uzupełniała w Klinice Psychiatrii i Stresu Bojowego Wojskowego Instytutu Medycznego oraz w Klinice Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii. Udzielała pomocy psychologicznej klientom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaktorowie oraz odbywała staż w Towarzystwie Pomocy Młodzieży. Swoją pracę poddaje stałej superwizji. 

Wspiera w rozwoju, w poszukiwaniu siebie, w trakcie kryzysów życiowych, trudności i codziennych zawirowań, dylematów zawodowych. Jest jej bliski obszar pracy w korporacji, wie jak wiele się tam dzieje i dlaczego może być trudno.